Damla Etiket

Damla Etiket Nedir?

Yeni teknolojik baskıların hayatımıza girmesine paralel olarak damla etiketleri de etkili bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Standart etiketlerin zaman içerisinde baskılarının tahriş olma olasılığı oldukça yüksektir. Oysa damla etiketler doğrudan yüzeyin üzerine uygulanan bir baskı olduğu için ömür boyu kullanım özelliğine de sahiptir. Dolayısıyla damla etiket, bir ürünün yüzeyine doğrudan işlenen ve uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahip olan özel baskı etiketi olarak tanımlanır.

Özellikle dış etkenlere karşı son derece korunaklı olan damla etiketler, baskının işlevini ömür boyu yitirmemesini de mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda kendine özgü bir görünüme sahip olan damla etiketler ürünlere estetik bir değer katmak noktasında da başarılı olan ürünlerdir. Bununla birlikte damla etiketlerin ürünlerin satışını kolaylaştıran bir etkiye sahip olduklarını da ifade edebiliriz. Zira şeffaf camsı yapısı sayesinde ürünlerde iyi bir izlenimin oluşmasını da mümkün kılarlar.

Damla Etiketin Özellikleri Nelerdir?

Kullanım özellikleri her geçen gün itibariyle geliştirilen damla etiketler, çok sayıda farklı alanda kullanılmaktadır. Yeni teknolojilerin başarılı bir şekilde uygulanması neticesinde nitelikli bir ürün olarak karşımıza çıkan damla etiketlerin özelliklerini ise aşağıdaki gibi sıralamak mümkün olmaktadır.

  • Şeffaf ve camsı bir görünüme sahip olduğu için ürünlere estetik bir değer katar
  • Baskıların tahriş olma, kaybolma ya da silinmesini engelleyen bir özelliğe sahiptir
  • Son derece uzun ömürlü bir kullanım özelliğine sahip olan damla etiketler tasarruf sağlar
  • Su, nem, rutubet ve diğer olumsuz hava koşullarına karşı yüksek bir dayanım gücüne sahiptir
  • Kimyasal dayanıklılık konusunda da son derece üstün bir performans sergileyen bir malzemedir

Damla etiketlerinin kullanım özellikleri geliştirildiği müddetçe bu ürünlerin kullanım alanlarının da genişlediğini söyleyebiliriz.

damla etiket

Damla Etiketlerin Kullanım Alanları

Genel de bas – kes olarak tanımlanan folyolar üzerine uygulanan damla etiketlerin kullanım alanları ise oldukça fazladır. Elektronik aletler başta olmak üzere beyaz eşya ve otomotiv alanında da damla etiketlerinin nitelikli bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz. Yine damla etiketler promosyon ürünlerinde ve reklamcılık alanında da etkili bir şekilde tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

damla etiket
damla etiket
damla etiket
damla etiket