0216 487 5756
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Alüminyum Etiketin Kullanım Alanları ve Avantajları!

20 Nisan 2017
1 kez görüntülendi
Alüminyum Etiketin Kullanım Alanları ve Avantajları!

Alüminyum etiketlerin kullanım alanları ve kullanım avantajları hakkında tüm bilinmeyenleri sizinle paylaşıyoruz.. İyi okumalar..

Alüminyum dünya üzerinde en son derece bol bulunan elementlerden bir tanesidir. Ancak alüminyum her ne kadar çok bulunsa da serbest halde son derece nadir bulunmaktadır. Son derece hafif ve yumuşak bir metal olması alüminyumu en çok kullanılan elementlerden birisi haline getirmiştir. Bu elementin bu kadar yayılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de herhangi bir şekilde zehirleyici ve manyetik özelliğinin olmamasıdır. Alüminyum aynı zamanda herhangi bir şekilde kıvılcım çıkarmadığı için son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çelik ya da bakıra göre daha az yoğunluğa sahip olan bu element oldukça kolay bir şekilde dökülebilir, işlenebilir ya da dövülebilir.

Alüminyum Etiket Özellikleri

 

Alüminyumun bol miktarda bulunması ve kolay işlenebilir olması onun son derece ucuz olmasını sağlamaktadır. Sübliminasyon baskı tekniği ile üretilen alüminyum etiketler arka yüzeyine uygulanacak olan çift taraflı bant ile kolay bir şekilde herhangi bir yere yerleştirilebilir. Ayrıca perçin ile montaja da izin veren alüminyum etiketler uygulandığı yerde uzun yıllar boyunca herhangi bir bozulma olmadan kalabilmektedir. Alüminyum etiketler az adetlerde de üretilebilmektedir. Ayrıca bu etiketlerin özel ebatlarda kesilebilir olması geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Sübliminasyon baskı sayesinde alüminyum etiketler istenilen renklerde üretilebilmektedir. Alüminyum etiketlere üretim aşamasında istenilen şekil verilebilmektedir. Bu da alüminyum etiketin kullanım alanlarını genişleten özelliklerinden bir tanesidir.

Nerelerde Kullanılır?

Alüminyum etiket günlük hayatta hemen hemen her gün karşımıza çıkabilmektedir. Hafif ve düşük yoğunluklu yapısı alüminyumun birçok alanda kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle makinelerin üzerinde firma isimleri, reklamları ve makine bilgilerini içeren etiketlerde alüminyum etiketler karşımıza çıkmaktadır. Bu etiketlerde üretici firmanın bilgileri, makinenin tanımı ya da özellikleri ve seri numarası gibi bilgiler yer alabilmektedir. Alüminyum dayanıklı yapısı sayesinde hem iç hem de dış mekanlarda kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Farklı şekil, boyut ve kalınlıkta üretilebilir olması alüminyum etiketlerin özellikle büyük etiketlerin ihtiyaç duyulduğu alanlarda kolay bir şekilde uygulanabilmesini sağlamaktadır. Kırılgan olmayan yapısı ve hava şartlarına karşı dayanıklı olması açık alanlarda alüminyum etiketin tercih edilmesini sağlamaktadır.

ETİKETLER
, ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?